تبلیغات
Moein Aghazadeh - در بحث حفاظت از شخصیت ها تابع مصوبات و ابلاغیه ها هستیم/ برخی مخالف حضور سپاه در سازندگی کشور هستند/ در سپاه حقوق نجومی نداریم (1)
 
Moein Aghazadeh
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : معین آقازاده
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
آیا مطالب وبلاگ برای شما مفید واقع شده است؟


در بحث حفاظت از شخصیت ها تابع مصوبات و ابلاغیه ها هستیم/ برخی مخالف حضور سپاه در سازندگی کشور هستند/ در سپاه حقوق نجومی نداریم

به مناسبت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی میزبان یکی از سرداران  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که متولد نخستین روز آخرین ماه بهار سال 1338 در شهر رفسنجان است...
شریف در گفت‌و‌گوی صریح با باشگاه خبرنگاران جوان؛

باشگاه خبرنگاران جوان در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی میزبان سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

به گزارش  خبرنگار دفاعی  امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به مناسبت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی میزبان یکی از سرداران  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که متولد نخستین روز آخرین ماه بهار سال 1338 در شهر رفسنجان است، بودیم. وی دارای سه فرزند دختر و یک پسر است و در 8 سال دفاع مقدس مسئول تبلیغات لشکر ثارالله بوده، همان لشکری که فرمانده‌اش حاج قاسم سلیمانی بود.

سردار سرتیپ رمضان شریف، سخنگو و معاون فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از انقلابیون شهر رفسنجان است.

در آستانه سی و نهمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به گفت‌وگو با سردار شریف نشستیم؛ وی درباره فعالیت هایش در دوران مبارزات علیه رژیم طاغوت و دستاوردهای انقلاب اسلامی و از روزهایی که به مدد دوستانش به مبارزه علیه رژیم ستم شاهی مشغول بوده است و همچنین فعالیت‌های سپاه پاسداران سخن می گوید. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می خوانید.

باشگاه خبرنگاران جوان: شما در روزهای انقلاب کجا بودید و چه می‌کردید؟

سردار رمضان شریف: من در سال 57 که انقلاب به پیروزی رسید در کلاس چهارم دبیرستان تحصیل می‌کردم، من اهل رفسنجان هستم که در زمان انقلاب بسیار فعال بود. در رفسنجان روحانیون انقلابی در زمان‌های مختلف مجالس مذهبی بر پا می‌کردند و من و جمعی از دانش‌آموزان در آن حضور داشتیم.

در همان سال پیروزی انقلاب، با همکلاسی‌هایم در همان ابتدا در سپاه شهر خود حضور پیدا کردیم تا به پاسداری از انقلاب بپردازیم؛ حال و هوای آن روزها بی‌نظیر بود و همه تلاش کردیم دین خود را ادا کنیم. البته باید بگویم در آن زمان شرایطی که انقلاب ایجاد کرده بود را درک نمی‌کردیم، اما امروز که 39 سال از عمر انقلاب می‌گذرد، متوجه شدیم امام راحل (ره) در آن زمان که دنیا بین دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود ، با انقلاب و گفتمان خود چه تحول شگرفی را ایجاد کرد.

دشمن قطعا در پله‌های پایین‌تر از ما قرار دارد

تصور من این است که تمام مخالفت دشمنان از ابتدای انقلاب تا امروز و در آینده به خاطر همین گفتمان است که دین را به صحنه زندگی مردم آورد و خدا را شاکریم که این خط با تدبیر مقام معظم رهبری با قدرت ادامه دارد.

به عنوان کوچکترین پاسدار انقلاب عزیز می‌گوییم که در این هم آوردی 39 ساله، همواره به خاطر همت ملت و تدابیر امام راحل و رهبری ما بر دشمن پیروز شدیم. امروز، ایران خیلی قدرتمندتر و سرزنده‌تر از گذشته است و دشمن قطعا در پله‌های پایین‌تر از ما قرار دارد؛ دشمن هر آنچه که در ذهن خود داشته علیه انقلاب اسلامی به کار گرفته است، اما به خاطر حضور مردم نتوانسته در مقابله با انقلاب ما کاری از پیش ببرد.

دشمنی آنها باعث شد مردم و مسئولان ما آبدیده‌تر شوند در حالی که آنها امروز در شرایط ضعیف‌تری هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان: شما انقلابی بودن یک نفر را به معنای حضور در بازه زمانی سال 57 می‌دانید و یا تعریف دیگری از انقلابی بودن دارید؟

سردار رمضان شریف: انقلابی بودن مربوط به یک مقطع تاریخی، زمانی، قشر و سن خاصی نیست، مهم این است که ما آن مولفه‌های اصلی و آرمان‌های امام راحل که نوع نگاه به مردم، نوع نگاه به حکومت و قدرت و نوع نگاه به دشمن از جمله آنها است را تعقیب کنیم.

تا زمانی که ما در راستای اهداف و آرمان‌های انقلاب ایستادگی و عمل صادقانه می‌کنیم می‌توانیم بگوییم انقلابی ‌هستیم؛ صداقت در نیت، عمل و رفتار است که باید با آرمان‌ها سنجیده شود و وقتی ما در این مسیر حرکت می‌کنیم توان آن را داریم که ادعا کنیم انقلابی هستیم.

در بحث حفاظت از شخصیت ها تابع مصوبات و ابلاغیه ها هستیم/ برخی مخالف حضور سپاه در سازندگی کشور هستند/ در سپاه حقوق نجومی نداریم

باشگاه خبرنگاران جوان: سپاه پاسداران نهادی است که برای محافظت از انقلاب ایجاد شده و در ذهن مردم و قانون اساسی با این دیدگاه به سپاه نگاه می‌شود؛ اما برخی می‌گویند سپاه در اجرا به سمتی رفته که دایره انقلابی بودن را محدود کرده و هر کسی را انقلابی نمی‌داند.

سردار رمضان شریف: تعریف ما از انقلاب، تعریف امام راحل و مقام معظم رهبری است نه تعریف خودمان؛ اعتقاد ما پاسداران این است که امام و رهبر معظم انقلاب مطلبی خارج از قرآن و فرهنگ اهل بیت نمی‌گویند و آنچه ما می‌بینیم قرائت امروزی از قرآن کریم است و با همین باور است که در عرصه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنیم.

اگر به همه پاسدارها مخصوصا شهدا نگاه کنید متوجه می‌شوید که برخی شهدا مانند همین مدافعان حرم که حتی یکبار هم امام و رهبری را ندیدند، تمام توان خود را به کارگرفتند تا هر رهنمود و تدبیر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری روی زمین نماند و برای این کار سر از پا نمی‌شناسند.

یاد گرفتیم که تکلیف خود را چگونه انجام دهیم که به پیروزی منتهی شود

برای ما مهم نیست که کاری را که انجام می‌دهیم حتما پیروزی همراه داشته باشد؛ نگاه ما تکلیف‌گرا است و به آن عمل می‌کنیم، البته در طول 39 سال گذشته یاد گرفتیم که تکلیف خود را چگونه انجام دهیم که به پیروزی منتهی شود.

بسیجیان و پاسداران ما در دوران دفاع مقدس با دست خالی در میدان های مصاف با دشمنان از جمله دفاع مقدس حضور پیدا کردند، اما ضمن انجام تکلیف پیروز هم شدند؛ اما امروز از ژنرال‌های آموزش‌دیده و چندستاره صدام خبری نیست، در حالی که مزار بسیجیان گمنام و پاسداران شهید برای مردم ایران الهام‌بخش است و این خط عملکردی همچنان امتداد دارد.

هر ارتش و نیروی مسلحی ویژگی خاص خود را دارد؛ شاید در ارتش‌های دنیا نظم و انضباط ویژگی برجسته باشد، اما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایمان، اعتقاد قلبی، باور عمیق به فرهنگ دینی و عشق و ارادت ویژه به رهبری نقطه تمایز با ارتش‌های دنیا است و ما این را رمز پیروزی می‌دانیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: سپاه را یک نیروی مسلح نظامی دانستید، طبق تعریف قانون اساسی و براساس عملکرد خود یک نیروی نظامی صرف نیست. سپاه را حافظ ارزش‌های انقلاب معرفی می‌کنند،  اما سوال این است که سپاه در مورد ساده‌زیستی و دوری از اشرافی‌گری که یک ارزش انقلابی بود چه کرده است، آیا در سپاه حقوق نجومی و ماشین‌های چند صد میلیونی وجود دارد؟

سردار رمضان شریف: در این خصوص دو نگاه وجود دارد، نخست این که سپاه پاسداران همواره از توده مردم بوده، چون آن را سرمایه اصلی نظام و انقلاب می‌دانیم؛ امام راحل و مقام معظم رهبری تعبیری مشابه دارند که صاحبان اصلی این سرزمین و انقلاب مردمی هستند که بخش عمده آنها در قشر مستضعف و محروم قرار دارند؛ ما آن جمله معروف امام خمینی (ره) را که فرمودند من یک تار موی کوخ‌نشینان را با کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم، فراموش نکردیم و سپاه هم از دو منظر به این موضوع توجه کرده است.

هر گاه قرار است افزایش حقوق در سپاه رخ دهد، اولویت  با درجه‌دارهای پایین و جدیدالورودها است

فرماندهان سپاه پاسداران به نحوی این نیرو را اداره کرده و می‌کنند که تمامی ما زندگی در حد متوسط رو به پایین داریم، البته در هر مجموعه بزرگی ممکن است استثناء باشد، اما نکته مهم در صحبت‌های سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران که هم‌اکنون حدود 11 سال فرمانده سپاه هستند، در دستور اول ایشان است اعلام این مطلب است که هر گاه قرار است افزایش حقوق در سپاه رخ دهد، باید با نگاه به طیف درجه‌دارهای پایین و جدیدالورودها باشد و شاید یکی از اعتراض‌های سرداران سپاه به سرلشکر جعفری هم به همین خاطر باشد که اجازه نداده حقوق سرداران افزایش زیادی داشته باشد.

وقتی سن نیروهای سپاه بالا می‌رود نیازهایشان بیشتر می‌شود، اما برای حفظ آهنگ زندگی با توده مردم، زندگی بیش از 80 درصد مدیران سپاه با آنها برابری دارد، چرا که ما در بین ملت زندگی می‌کنیم. بخش عمده‌ای از سرداران سپاه به جای زندگی در شهرک‌های سازمانی در محلات معمولی اسکان دارند که مردم عادی زندگی می‌کنند و حتی در شهرهای کوچک هم مردم نوع زندگی سرداران سپاه و فرزندان آنها را می‌بینند.

شاید در فضای مجازی و رسانه‌ای مواردی باشد که زندگی یک سردار را درست یا نادرست برجسته‌ کنند، اما باید بگوییم که ما امروز شاهد دو سپاه در بین افکار عمومی هستیم. یک بخش پاسداران بازنشسته هستند که افکار عمومی آنها را هنوز سپاهی می‌دانند که ممکن است در آنها شاهد تغییر رفتارهایی باشیم، اما بخش دوم که نیروها رسمی هستند سعی کرده آهنگ همزیستی با توده مردم را حفظ کند.

باشگاه خبرنگاران: آیا سرداران سپاه حقوق نجومی ندارند؟

سردار رمضان شریف: صادقانه می‌گوییم نه؛ حتی یک بار هم رسما اعلام کردم که حقوق سردارهای سپاه در حال حاضر از افراد معادل و هم‌تراز در سایر سازمان ها پایین‌تر است.

در سپاه خودرو چندصد میلیون تومانی نداریم

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا سرداران سپاه خودروهای چندصد میلیونی که در نگاه مردم ساده زیستی این نیرو را زیرسوال ببرد، سوار می‌شوند؟

سردار رمضان شریف: من وقتی به خودروهای فرماندهان و مسئولین سپاه نگاه می‌کنم، می‌بینم خودروهای داخلی و سازمانی است و اصلا در سپاه خودرو چندصد میلیونی نداریم، البته بجز خودروهایی که ما در مأموریت‌های مناطق خاص چون سیستان و بلوچستان و کردستان که به دلیل صعب‌العبور بودن از آن بهره می‌بریم که بیشتر آنها ماشین‌های وانت و اداری است که از لحاظ قدرت موتوری متفاوت هستند. اما در بین فرماندهان سپاه اگر نگاه کنید همه آنها از ماشین‌های داخلی و خودروهای متعارفی که مردم دارند استفاده می‌کنند.

سلایق شخصی و سیاسی را در موضوعات سازمانی دخیل نمی‌کنیم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

قشم آنلاینUp Page
پرینت

دریافت کد

میهن تولزخرید اینترنتی

در كل اینترنت
در این سایت
میان صفحات فارسی

ابزار رایگان وبلاگ

تعبیر خواب آنلاین


 
 
بالای صفحه